Нова загуба за отбора на Мартин Минчев, Бешикташ настигна Фенербахче

Мартин Минчев остана извън групата на Ризеспор, който загуби с 0:1 у дома от Самсунспор и допусна четвърто поредно поражение в турската Суперлига. Титуляр за домакините беше бившият нападател на ЦСКА - София Али Соу, но той игра слабо и има само едно попадение от началото на сезона.

Мачът не беше особено интересен, но Самсунспор стигна до трите точки с попадение на Оливие Нтчам в началото на второто полувреме. В класирането тимът на Томас Райс е 4-и с 12 точки, а Ризеспор се смъкна на 15-ата позиция с едва 4 точки.

Трети вече е Бешикташ. "Черните орли" спечелиха трудно домакинството си на Еюпспор с 2:1. В герой за отбора на Джовани ван Бронхорст се превърна Чиро Имобиле, който донесе победата с гол от дузпа в добавеното време. Първото попадение за Бешикташ вкара Милот Рашица (20'), а Емре Акбаба изравни (64').

Бешикташ не познава вкуса на загубата и събра 13 точки, колкото има и Фенербахче след загубата в дербито с водача Галатасарай.

Касъмпаша не можа да победи гостуващия Анталияспор и двубоят приключи 0:0, а Аланияспор се наложи с 2:1 като гост на аутсайдера Адана Демирспор.

Днес кръгът ще завърши с мачовете Газиантеп - Трабзонспор и Гьозтепе - Кайзериспор.