Крайни резултати на реваншите от плейофа в Лига Европа

В четвъртък вечер се изиграха всичките 12 реванша от плейофната фаза във втория по сила клубен турнир на Стария континент - Лига Европа. Така станаха ясни и последните участници в основната схема на турнира, жребият за която ще е в петък от 14:00 часа. Загубилите пък отиват в Лига на конференциите.

Лудогорец беше сред крайните победители, записвайки втори успех над Петрокуб - този път с 2:1. Три от двойките бяха решени след изпълнение на дузпи, а в някои от двубоите решаващи се оказаха голове в последните минути.

Програмата стартира с три двубоя, сред които беше този на българския шампион Лудогорец срещу Петрокуб в Молдова. "Орлите" записаха втора победа - този път с 2:1, с което продължават напред.

Лудогорец влезе в основната схема на Лига Европа след нова победа над молдовския шампион

Кирил Десподов пък блесна с попадение за рутинния успех на ПАОК с 2:0 над Шамрок Роувърс като гост, последвал победа с 4:0 седмица по-рано.

Десподов с първи гол за сезона, ПАОК спечели в Дъблин

Друг българин обаче беше застигнат от малшанс - Георги Костадинов, чийто АПОЕЛ (Никозия) отпадна след дузпи.

Дузпи разплакаха АПОЕЛ на Георги Костадинов

Някогашният гранд на европейския футбол Аякс също се класира напред след разгром с общ резултат 7:1 над Ягелония.

Аякс влетя в основната фаза на ЛЕ след нов бой над полския шампион

В Румъния първенецът ФКСБ ликува след победен гол в последните секунди на реванша срещу ЛАСК.

Атрактивен гол на ФКСБ в последния момент подлуди Букурещ

Бешикташ затвърди отличните впечатления от началото на сезона след разгром срещу Лугано.

Чиро Имобиле вкара Бешикташ в основната схема на Лига Европа

Андерлехт не се затрудни с шампиона на Беларус и също се класира за основната фаза

Андерлехт не допусна изненада срещу Динамо (Минск)