Атрактивен гол на ФКСБ в последния момент подлуди Букурещ

С гол в добавеното време за крайното 1:0 ФКСБ си извоюва драматично влизане в основната схема на Лига Европа за сметка на ЛАСК (Линц). Така шампионът на Румъния преодоля своя съперник на плейофа с общ резултат 2:1.

След 1:1 в Австрия седмица по-рано беше ясно, че някой трябва да спечели на стадион “Стяуа” в Букурещ. Гостите даже бяха тези, които създадоха повечето положения, но в края щастливи се оказа домакините.

В третата минута след изтичането на редовното време Дариус Олару проби по лявото крило и всички очакваха центриране. Вместо това обаче той избра да стреля директно в близкия ъгъл и след атрактивно отбиване от напречната греда топката се оплете в мрежата на вратата на австрийците.

На жребия в петък ФКСБ ще бъде поставен в последната четвърта урна. ЛАСК пък отива в Лига на конференциите.