Аякс влетя в основната фаза на ЛЕ след нов бой над полския шампион

Изстрадалият през миналия сезон Аякс си заслужи място в основната схема на Лига Европа. В реванша от плейофния кръг нидерландският гранд не се затрудни с шампиона на Полша Ягелония и записа втора победа - 3:0 у дома. Амстердамци бяха спечелили и първата среща с 4:1 като гости, което още тогава ги беше класирало на 99%.

На ответния мач в Ниската земя футболистите в бяло-червено не дадоха никакви шансове на съперника. Те стигнаха до победата след попадения на трима възпитаници на славната школа на Аякс. Киан Фитц-Джим реализира първия гол две минути преди почивката, а след нея Кенет Тейлър (64’) и Брайън Броби (71’) довършиха започнатото.

Така Аякс продължава напред в турнира, а Ягелония ще бъде част от основната фаза на Лига на конференциите. Жребиите са в петък.