Лудогорец влезе в основната схема на Лига Европа след нова победа над молдовския шампион

Лудогорец се класира за основната фаза на втория по сила турнир на Стария континент - Лига Европа. "Орлите" победиха с 2:1 в реванша от плейофите срещу молдовския шампион Петрокуб и след категоричната победа с 4:0 в първия мач в Разград с общ резултат 6:1 продължават напред. Владимир Амброс откри резултата за домакините в средата на първата част, но 15 минути преди края на срещата Спас Делев изравни. В последната секунда на мача пък Рик Джонатан донесе успеха на българите.

Играчите на Захари Сираков имаха известни затруднения в хода на мача, но крайното им класиране напред нито за миг не бе поставено под съмнение. Домакините опитаха поне да постигнах победа, с което да зарадват феновете си, но българите се показаха като по-опитния отбор и хладнокръвно дочакаха своите моменти за удар. Голямо влияние имаше и фактът, че молдовците останаха с човек по-малко в началото на втората част.

Първата опасност бе в десетата минута на мача, когато след скоростна контраатака Руан Крус стреля от дистанция, но вратарят изби в ъглов удар. Десетина минути по-късно Сон също бе близо до откриване, след като се оказа сам срещу стража, но опитът му да го прехвърли не успя.

В 28-ата минута обаче домакините откриха резултата. След атака през центъра топката стигна на чиста позиция до Владимир Амброс, който преодоля Серджио Падт, а на голлинията и Аслак Фон Витри не успя да изчисти топката.

До края на първата част домакините потърсиха второ попадение, като направиха няколко опасни атаки, но до сериозна опасност пред българската врата не се стигна.

В 58-ата минута Петрокуб остана с човек по-малко по много глупав начин. Виктор Мудрак направи нарушение пред наказателното поле срещу Рик Джонатан, за което бе предупреден, а след това изръкопляска на съдията в ироничен жест на несъгласие, което му донесе втори жълт картон.

В 75-ата минута Лудогорец изравни. Спас Делев получи топката сам срещу вратаря след груба грешка в защитата на съперника и хладнокръвно направи 1:1.

След попадението във вратата им ентусиазмът на домакините спадна и Лудогорец взе контрола на мача. Така в края на мача Рик донесе успеха с хубав параболичен удар от границата на наказателното поле.

Така Лудогорец се класира за основната фаза на надпреварата и при утрешния жребий ще бъде поставен в трета урна. През тази година форматът е нов, както и на останалите евротурнири и "орлите" ще изиграят осем мача в шампионатната фаза - срещу два отбора от всяка от останалите урни.

ПЕТРОКУБ 1:2 ЛУДОГОРЕЦ
1:0 Амброс (28)
1:1 Делев (75)
1:2 Рик (90+)

ПЕТРОКУБ: 1. Смаленеа, 90. Жардан, 4. Мудрак, 66. Борш, 11. Платика, 19. Плътица39. Лунгу, 30. Жардан, 37. Пушкаш, 23. Лупан, 9. Амброс

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 17. Сон, 4. Алмейда, 15. Куртулуш, 16. Витри, 6. Пьотровски, 20. Камара, 30. Нареси, 7. Рик, 11. Видал, 12. Руан