Голяма драма в Солун, сълзите са за ПАОК и Десподов

ПАОК се провали в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Отборът на Кирил Десподов загуби с 3:4 след продължения от Малмьо и отпадна. Българският национал влезе от пейката в 72-ата минута, но не успя да предотврати поражението на своя тим.

Резултатът беше 3:2 за ПАОК до шестата минута от добавеното време, когато младокът Нилс Зетерстрьом изравни, а в продълженията Малмьо вкара още един гол и пречупи гръцкия шампион. Сега Десподов и компания ще се прехвърлят в ЛИга Европа и ще срещнат победителя от двойката Шамрок Роувърс - Целье.

Десподов помогна на ПАОК да се доближи до плейофите за влизане в ШЛ

Както и в първия мач, наставникът на ПАОК Разван Луческу остави Десподов на пейката за сметка на Андрия Живкович. Въпреки подкрепата от препълнените трибуни на "Тумба", гърците започнаха плахо и бяха наказани в 10-ата минута, когато поредица от грешки в "черно-бяло" доведоха до попадение на Себастиан Нанаси.

Отговорът на ПАОК дойде в 21-ата минута. Ветеранът Тайсон изпълни пряк свободен удар от ъгъла на наказателното поле, топката мина между няколко футболисти и изненада вратаря на шведите Йохан Далин - 1:1.

В края на полувремето мачът се превърна в истинско зрелище и само за 6 миути паднаха три гола. Константинос Кулиеракис изведе домакините напред с бомбен шут от около 30 метра, но отново Нанаси върна надеждите на Малмьо. Последната дума преди почивката имаше Живкович, който с прецизен изстрел в долния десен ъгъл на вратата доближи ПАОК до успеха.

Тимът от Солун заложи на контри през втората част. Добри положения се откриха пред Кулиеракис и Томас Мург, а веднъж и гредата спаси Малмьо. Десподов влезе в 73-ата минута, а заедно с него на терена се появи и Фьодор Чалов, за когото това беше дебют с екипа на ПАОК.

Гърците се постараха да накъсат играта, но след изтичането на дадените от рефера пет добавени минути Малмьо стигна до трети гол и продължения. Разписа се 19-годишният Нилс Зетерстрьом, за когото това беше първи официален мач с екипа на шведския шампион. Младокът вкара с голяма доза късмет след неумел опит за изчистване на защитник на ПАОК.

В началото на продълженията домакините още бяха в шок от драматичния развой на събитията, а Малмьо непрестанно атакуваше. В 99-ата минута Зетерстрьом изведе Андерс Кристиансен очи в очи с Доминик Котарски и датчанинът технично прати топката в мрежата.

Луческу имаше само една смяна на разположение и пусна Тарик Тисудали. Мароканецът можеше да се превърне в герой за ПАОК, но негов коварен удар излезе в аут.

В последните минути гърците бяха тотално изцедени физически и не успяха да осъществят финален щурм. Малмьо пък заслужено се класира за плейофния кръг, където ще играе срещу Цървена звезда.