Съдии от Украйна и Белгия за мачовете на ЦСКА 1948 с Пафос

Съдии от Украйна и от Белгия ще ръководят мачовете между ЦСКА 1948 и кипърския Пафос в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. От УЕФА оповестиха, че Пафос ще бъде домакин във втората среща на 15 август на стадион "АлфаМега" в Лимасол, която е с начален час 20:00 часа българско време.

Първият двубой между двата отбора е на 8 август от 20:30 часа на Националния стадион "Васил Левски". Главен съдия на този мач ще бъде украинецът Денис Шурман с помощници Виктор Нижник и Александър Корнийко. Клим Заброда беше назначен за четвърти арбитър, а Виктор Копиевски и Андрий Коваленко ще отговарят за ВАР.

ЦСКА 1948 отсрами българския футбол в Европа, "червените" изхвърлиха Будучност в 120-минутна драма

37-годишният Шурман има един досег с българския футбол - преди четири години той ръководи срещата между Лудогорец и Мидтиланд, завършил 0:1 от втория кръг на Шампионската лига тогава.

На ответната среща съдийската бригада е от Белгия. Главен съдия ще бъде младият и перспективен белгийски арбитър Лотар Д’Хонд, който ръководи мачове в Европа едва от месец май 2023 година.

Странични рефери ще бъдат Лоран Девилер и Нико Клаес. Четвърти съдия е Уесли де Кремер. За системата ВАР също ще отговарят белгийци – Ерик Ламбрехтс като главен и Берт Пут като негов помощник.