Кипърски тим е следващото препятствие на ЦСКА 1948

Пафос си осигури място в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, след като се справи с Жалгирис. Следващият му съперник ще бъде ЦСКА 1948, който отстрани Будучност след продължения в реванша и общ резултат 2:1.

Кипърският тим отстрани много трудно Жалгирис, въпреки че игра в голяма част от реванша с човек повече. Литовците бяха спечелили с 2:1 първия мач, а реваншът завърши 1:0 в редовното време и 3:0 след продължения.

Пафос поведоха с попадение на Муамер Танкович в 21-ата минута, с което изравниха общия резултат. В 36-ата минута защитникът Юн Захари бе изгонен. Жалгирис не допусна нов гол до края на редовното време, което завърши при резултат 1:0. В продълженията обаче Пафос нанесе своя удар. Резервата Андерсон Силва се разписа в 101-ата минута със задна ножица, а Влад Драгомир добави още едно попадение малко преди края.