Любимецът на гърците ще кара в рали “Акрополис”

Любимецът на гръцките рали фенове Жордан Сердеридис обяви официално, че ще стартира в рали “Акрополис”, 10 кръг от сезон 2024 в Световния рали шампионат. Сердеридис още миналата година обяви, че се оттегля от WRC, където се състезава известно време с ограничена програма, но в началото на септември ще запише деветия си старт в легендарното макадамово състезание.

Сердеридис отново ще стартира с Форд Пума Rally1 от М-Спорт, като вече не е ясно дали той все още притежава този автомобил или го е върнал на тима. В края на 2023 Сердеридис съкрати сериозно програмата си в WRC и пренасочи средствата към тима, за да може Грегоар Мюнстер, който сега е заводски пилот на М-Спорт, да кара в две ралита с Пума Rally1.

Танак катастрофира и отпадна от рали “Финландия”

Тази година Сердеридис записа два старта в WRC - той участва в рали “Монте Карло” с Фолксваген Поло GTI R5, като завърши 10-и в WRC2 и 3-и в купата Мастърс, а след това с Пума-та стартира в рали “Сафари” в Кения, където финишира 9-и в генералното класиране. Миналата година Жордан остана 17-и в общото подреждане на рали “Акрополис” и 8-и в клас Rally1.

Нювил начело след първия етап на рали "Финландия"