Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Ауда и Карнарвън продължават напред в ЛК

Вече са ясни първите два отбора, които преодоляха първия предварителен кръг на третия по сила турнир, организиран от УЕФА - Лига на конференции.

Латвийският Ауда надви с минималното 1:0 като гост тима на Б36 Торсхавн от Фарьорските острови. Единственият гол отбеляза Мор Тала Гайе в 62-рата минута. Това бе втори успех след като и в първия мач преди седмица балтийците надделяха с 2:0 и продължиха напред с общ резултат 3:0.

Другата среща предложи далеч по-емоционални моменти, като тя се проточи до ранните часове на днешния 18-и юли (четвъртък). Там Крусейдърс от Северна Ирландия победи в рамките на редовното време с 3:1 Карнарвън от Уелс. Пауло Мендес откри през първото полувреме в полза на тима от страната на “драконите”, но след почивката северноирландците стигнаха до обрат с головете на Бен Кенеди, Даниел Лармур и Филип Лаур.

Това прати срещата в две продължения по 15 минути, тъй като в първия мач Карнарвън бе победил с 2:0. Там обаче не паднаха нови голове и всичко опря до изпълнение на дузпи, където отборът от Уелс бе по-добър и стигна до драматична победа с 8:7.