Лигата на конференциите се завърна

Във вчерашния 10-и юли започнаха битките в в третия от йерархията на УЕФА клубен турнир - Лига на конференциите. Там се изиграха два мача от първия предварителен кръг на състезанието.

В ранния двубой за вечерта отборите на Вележ (Мостар) от Босна и Херцеговина и Интер Клуб Ескалдес от Андора не излъчиха победител, като направиха равенство 1:1. Андорските гости поведоха първи в резултата с гол на Йоанет Лопез в 34-ата минута, а през втората част в 65-ата минута Лохан оформи крайния резултат.

Другата среща предложи сблъсък между латвийския Ауда, който надви с 2:0 Б36 Торсхавн от Фарьорските острови. И двата гола вкара Абдул Каре Траоре в 12-тата и 85-ата минути. Островитяните са известни у нас с това, че при последното участие на ЦСКА - София в Лига Европа през 2020 31-кратните български шампиони ги победиха с 3:1.

В днешния 11-ти юли предстоят да се изиграят цели 23 срещи от първия предварителен кръг, като междувременно започват и мачовете от втория по сила турнир на Стария континент - Лига Европа.