Премеждията на Алкарас около финала на Евро 2024: допинг проверка, спойлер и чакане в колата

Испанската тенис звезда Карлос Алкарас призна, че неговите ангажименти след неделния му триумф на “Уимбълдън” са му попречили да проследи на спокойствие финала на Евро 2024, на който неговите сънародници от националния тим спечелиха четвъртата си европейска титла с победа с 2:1 над Англия.

Алкарас: Вече си свърших работата, нека видим как ще бъде във футбола

21-годишният Алкарас постигна сравнително бърза трисетова победа над Новак Джокович в своя финал няколко часа преди мача на “Олимпиащадион” в Берлин, но въпреки това му се наложило да следи футболния двубой в движение. Той посочва като причини първо допинговата му проверка след неговия мач, а след това и традиционната шампионска вечеря на “Уимбълдън”, на която е бил длъжен да присъства. Любопитното е, че тя по изключение беше изместена за 22:00 часа британско време именно заради финала на Европейското първенство в Германия, но това не е било достатъчно за четирикратния шампион от “Големия шлем”, както признава самият той.

“Да гледам мача беше сложно. Като за начало, трябваше да премина допинг проверка, така че първо го гледах по телефона. След това успях да гледам 20 минути по телевизията вкъщи. Тъй като първият гол беше точно след почивката, успях да го гледам у дома”, започва разказа си Алкарас пред испанската  агенция EFE.

Надал поздрави Испания и Алкарас за титлите на Европейското и "Уимбълдън"

Той обаче не е имал същия късмет с изравнителното попадение на Англия, тъй като е трябвало да потегли с колата си за ресторанта The Oxo, където се проведе вечерята. Затова испанецът преминал към това да наблюдава двубоя на своя iPad, но излъчването закъснявало с две-три минути. Ето защо той случайно разбрал за гола предварително, пътувайки за своята дестинация. “При гола на Англия тъкмо минавахме с колата край един пъб и всички англичани празнуваха. Така че това се оказа един спойлер”, признава тенисистът.

Реал Мадрид поздрави Алкарас за втория му трофей на „Уимбълдън“

Победният гол на Микел Оярсабал също се оказал в неподходящ за Алкарас момент, защото е съвпаднал с достигането му до ресторанта. Ето защо третият в световната ранглиста е трябвало да изчака в колата си, за да се увери, че попадението няма да бъде отменено. “Вторият гол на Испания съвпадна точно с пристигането ми. Тъкмо бях дошъл за вечерята. Все пак успях да видя попадението, но тъй като не знаехме дали има засада или не, останах в колата, докато не потвърдиха гола”, сподели той.

Тенисистът, който е изгледал последните минути на мача в специална зала на ресторанта, също така разкри, че веднага след приключването на своя финал той е изпратил на капитана на “фуриите” Алваро Мората съобщение, за да пожелае късмет на него и съотборниците му. “Едно от първите неща, които направих, щом финалът приключи, беше да пиша на Мората, за да им пожелая успех и много сила”, каза Алкарас и допълни: “Мачът ме свари между телевизора и iPad-a. Не успях да го гледам седнал и концентриран, но много се зарадвах”.