Три години по-късно жокерът Оярсабал дочака своя реванш

С гола си за 2:1 срещу Англия в изминалия финал на Европейското първенство Микел Оярсабал от тима на Испания записа името си в историята. Нападателят се появи на терена като смяна на Алваро Мората в 68-ата минута и в 86-ата прониза Джордан Пикфорд с оказалото се шампионско попадение.

Това беше и личният реванш на Оярсабал с екипа на националния тим, след като на предишното евопейско първенство той се прояви в друга светлина. По време на полуфинала срещу Италия на 6 юли 2021 година капитанът на Реал Сосиедад направи два големи пропуска, които в крайна сметка натежаха, защото “Ла Роха” отпадна.

Веднъж Оярсабал не успя да реализира с глава, а в друг случай, след като беше изведен сам срещу вратаря, не съумя да овладее добре топката. Така тогава срещата премина в продължения и дузпи, при което испанците отстъпиха.

Оярсабал е на 27 години и от девет години насам е част от първия тим на Сосиедад. Откупната му клауза е в размер на 75 млн. евро.