ЦСКА - София спечели и последната си контрола преди новия сезон

ЦСКА - София спечели и последната си контролна среща, която беше и генерална репетиция за футболистите на Томислав Стипич преди началото на новия сезон. "Червените" се наложиха над косовския Гиляни с 1:0 в двубой, игран на стадион "Васил Левски", а в герой се превърна Тобиас Хайнц, който се разписа от дузпа в 58-мата минута. Проверката беше предавана на живо в
Sportal.bg.

Столичани бяха по-добрият тим и съвсем заслужено стигнаха до успеха. И днес наставникът на ЦСКА - София гласува доверие на много млади играчи, което със сигурност радва привържениците.

23 ЦСКА - София 1:0 Гиляни (Косово)

Непосредствено преди мача "червените" представиха отбора пред своите фенове. Новите попълнения в състава са вратарят Иван Дюлгеров, защитникът Лумбард Делова, крилото Иван Тасев и нападателят Йоан Борносузов. Емануел Шакич, Амос Юга и Мартин Стойчев пропуснаха срещата поради контузии.

"Червените" представиха отбора за новия сезон

По време на предсезонната си подготовка тимът на Томислав Стипич постигна общо 7 победи. Преди днешния успех ЦСКА - София се наложи последователно над Беласица (2:0), Крумовград (2:0), Политехника Яш (2:1), Берое (3:0), Макаби Петах Тиква (2:1) и Раднички Ниш (1:0).

В първия кръг на efbet Лига "червените" гостуват на Лудогорец в Разград. Двубоят на стадион "Хювефарма Арена" е в неделя (21 юли) от 21:00 часа.

Преди началото на двубоя двата отбора запазиха минута мълчание в памет на легендарния български вратар Илия Вълов, който вчера почина внезапно.

В шестата минута Еди Баша беше изведен очи в очи с Иван Дюлгеров, но ударът му премина встрани от вратата. Малко след това Матиас Фаетон отправи диагонален изстрел, но стражът на косоварите се намеси подобаващо.

В осмата минута играч в бяло се справи с Тибо Вион по левия фланг, след което навлезе в наказателното поле и стреля опасно, но неточно. Малко преди да измине четвърт час игра от началото на мача Сейни Санянг шутира силно от малък ъгъл, но Хаджихамза реагира добре и изби в корнер.

В 23-тата минута футболистите и феновете подкрепиха с аплодисменти таланта Илиан Антонов, който се бори с коварна болест. Юношата на "червените" играе именно с №23. Седем по-късно Иван Дюлгеров се отличи със страхотна намеса при удар на Ярович от близко разстояние.

Само минута след това и вратарят на Гиляни направи блестящо спасяване, отразявайки изстрел на Джонатан Линдсет. Скаршем също имаше добра възможност да открие резултата, но от чиста позиция не успя да намери целта.

В 37-мата минута Тобиас Хайнц се свлече в наказателното поле след съприкосновение с противников състезател, но главният съдия Иво Андреев остана безмълвен, въпреки претенциите на домакините за дузпа. При последвалия ъглов удар Линдсет се извиси над всички, но изстрелът му с глава премина над горната греда.

В добавеното време на първата част Хайнц стреля коварно от далечно разстояние и принуди Хаджихамза да прави поредното си спасяване.

В началото на второто полувреме Шабани се оказа на добра позиция във вратарското поле на ЦСКА - София, но Дюлгеров отново действа по отличен начин и предотврати сигурно попадение.

"Червените" отговориха с опасен удар на Хайнц, който беше отразен от стража на Гиляни.

В 57-мата минута Георги Чорбаджийски беше фаулиран в наказателното поле на косоварите и този път Иво Андреев посочи бялата точка. Тобиас Хайнц се нагърби с изпълнението на дузпата и не сгреши - 1:0.

В 69-ата минута Георги Чорбаджийски и Петко Панайотов разиграха добре около дъгата на пеналтерията, а последният не се поколеба да шутира, но Хаджихамза, за пореден път, се оказа последна пречка пред гола.

5 минути преди края на редовното време Станислав Шопов стреля технично, а стражът на Гиляни отново блесна под рамката на вратата. Малко по-късно и Иван Тасев пропусна да удвои преднината на своя тим.

ЦСКА - СОФИЯ 1:0 ГИЛЯНИ

1:0 Тобиас Хайнц (58-д)

Стартови състави:

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Сейни Санянг, 4. Християн Петров, 5. Лумбард Делова, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет (K), 14. Тобиас Хайнц, 7. Улаус Скаршем, 11. Матиас Фаетон, 16. Георги Чорбаджийски;

Резерви: 1. Густаво Бусато, 12. Марин Орлинов, 22. Асен Дончев, 2. Лъчезар Иванов, 13. Браян Кордоба, 19. Иван Турицов, 28 Юлиан Илиев, 30. Петко Панайотов, 18. Симеон Александров, 24. Марк-Емилио Папазов, 29. Иван Тасев, 91. Йоан Борносузов;

ГИЛЯНИ: 13. Хаджихамза, 17. Кчику, 4. Роганович, 16. Рамадани, 33. Ибрахими, 23. Шабани, 8. С. Билали, 44. Рахмани, 77. О. Билали, 10. Баша, 9. Ярович.