Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Франция показа друго лице и надви Чили в шоу на "Велодром"

Франция бързо забрави загубата с 0:2 от Германия преди дни, записвайки успех с 3:2 над Чили на стадион "Велодром" в Марсилия. "Петлите" излязоха в доста различен състав и това се отрази и на представянето им. Те отново получиха ранен гол във вратата си, дело на Марселиньо Нунес още в 6-ата минута, но този път показаха характер и направиха пълен обрат с попадения на Юсуф Фофана в 19-ата, Рандал Коло Муани в 26-ата и Оливие Жиру в 73-тата минута. В 83-тата минута гостите върнаха един гол чрез Дарио Осорио, за да направят загубата си по-почетна, но силите им не стигнаха за повече.

Дидие Дешан бе решил да заложи в този мач на Оливие Жиру, Килиан Мбапе и Рандал Коло Муани в атака. В средата на терена пък действаха Орелиен Чуамени, Едуардо Камавинга и Юсуф Фофана.

Рикардо Гарека пък започна срещата с Едуардо Варгас като изнесен нападател и Алексис Санчес, Дарио Осорио и Виктор Давила зад гърба му. Двойката опорни халфове пък бяха Родриго Ечеверия и Марселино Нунес.

Чили започна мача със самочувствие и след няколко добри атаки, в 6-ата минута успя и да открие резултата. Алексис Санчес напредна отдясно и върна към Марселиньо Нунес, който с удар по земя успя да изненада Майк Менян за 0:1.

Гостите можеха дори да удвоят преднината си в 9-ата минута, когато Алексис Санчес отправи точен изстрел, но Менян този път бе заел добра позиция и спаси.

Франция обаче бързо се окопити и изравни в 19-ата минута. Килиан Мбапе задържа топката пред наказателното поле и подаде за Фюсюф Фофана, който стреля към вратата и успя да отбележи за 1:1.

В 22-рата минута можеше да се стигне и до обрат. Тео Ернандес центрира отляво и намери Килиан Мбапе в близост до вратата, но топката дойде малко назад за нападателя, който не успя да я насочи в очертанията.

Вторият гол все пак дойде в 26-ата минута. Тогава Рандал Коло Муани се извиси при едно центриране в близост до вратата и с глава отбеляза за 2:1.

"Петлите" имаха нов добър шанс в 34-тата минута, когато Вилиам Салиба стреля с глава отблизо, но малко над напречната греда.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Чили пък пропусна прекрасен шанс да изравни в 41-вата минута, когато Едуардо Варгас получи топката на метър от вратата, но притиснат от защитник не успя да я отиграе добре и не успя да отбележи.

Втората част започна с натиск на Франция и далечен удар на Мбапе, преминал на сантиметри над напречната греда.

След това в 48-ата минута Оливие Жиру стреля с глава отблизо, но и неговият изстрел бе твърде висок.

Веднага след това събитията се пренесоха пред другата врата и Едуардо Варгас можеше да изравни, но изстрелът му отблизо с глава се отби от гредата.

Секунди по-късно и Алексис Санчес отправи хубав шут от дистанция, но малко над вратата.

В 51-вата минута пък домакините организираха скоростна контраатака, завършена от Жул Кунде, но не достатъчно прецизно.

В 73-тата минута Франция вкара трети гол. Коло Муани се справи с двама защитници по дясното крило и от аутлинията върна към Оливие Жиру, който отблизо засече топката във вратата за 3:1.

Чилийците обаче отново показаха зъби и можеха бързо да върнат един гол. В 75-ата минута Дарио Осорио отправи доста добър удар от воле, но вратарят бе на правилната позиция и спаси.

В 81-вата минута Тео Ернандес направи впечатляващ пробив от едната до другата врата, като накрая отправи силен, но неточен удар.

Минута по-късно Чили се върна в мача. Дарио Осорио се възползва от грешка на съперника, отне пред наказателното поле и с мощен удар порази вратата за 3:2.

В добавеното време гостите имаха още един шанс дори да изравнят. Бреретон Диас напредна на скорост, но в последния момент защитник успя да му попречи да отправи удар към вратата.