Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:1

Нова загуба за Димитър Митов и Сейнт Джонстън

Димитър Митов направи силен мач за Сейнт Джонстън срещу Абърдийн, но отборът му отстъпи с 0:1 и допусна втора загуба в плейофите на шотландското първенство. Отборът на българския вратар е предпоследен в групата на застрашените от изпадане и ако завърши на тази позиция, ще играе бараж за оставането си в елита. До края на сезона остават три кръга, а Сейнт Джонстън изостава на 2 точки от Рос Каунти, който днес победи Хибърниън с 2:1.

Митов беше подложен на постоянен обстрел от нападателите на домакините. До почивката родният страж опази вратата си суха, но в 68-ата минута Абърдийн получи дузпа и звездата на домакините Боян Миовски зарадва публиката на "Питодри" от бялата точка. Успехът изкачи "доновете" на второ място в долната шестица с 41 точки, една по-малко от лидера Хибърниън.

В топ 6 водачът Селтик не се затрудни с гостуващия Хартс - 3:0. Два гола за "детелините" отбеляза Киого Фурухаши, а в края на мача се разписа и Мат О'Райки, който беше точен от дузпа. Това беше трета поредна победа за отбора на Брендън Роджърс. В класирането "зелено-белите" водят с 6 точки пред Рейнджърс, но имат и мач повече. Утре "сините" посрещат Килмарнък, а на 11 май е голямото дерби на "Селтик Парк", което може да реши съдбата на титлата.

В друг мач от първата шестица днес Сейнт Мирън се наложи с 3:1 при гостуването си на Дънди. Алекс Гогич, Скот Тензър и Тойоси Олусаня вкараха головете за Сейнт Мирън, а за Дънди отбеляза Майкъл Мелън.