Димитър Митов и Греъм Кери стартираха плейофите с поражение

Сейнт Джонстън загуби домакинството си на Хибърниън в първия кръг от плейофите за оставане в шотландската Премиършип. Отборът на Димитър Митов и Греъм Кери отстъпи с 0:2 и се намира на 4-о място от шестте отбора, които ще се борят да запазят елитния си статут.

Мениджърът на Хибс Ник Монтгомъри беше под голямо напрежение, след като не успя да класира тима в първата шестица, но футболистите му изиграха силен мач в Пърт и заслужено стигнаха до трите точки.

Емилиано Маркондеш откри резултата в 6-ата минута от пряк свободен удар, а в края на полувремето Пол Ханлън удвои преднината на тима от Единбург. Дилан Венте реши всичко в 76-ата минута, преди Бенджамин Мбунга Кимпиока да отбележи почетното попадение за Сейнт Джонстън.

В другите два мача от втората шестица Абърдийн надви с 1:0 Мъдъруел, а Ливингстън се наложи с 2:0 над Рос Каунти.

В единствения двубой от първата шестица, игран днес, Килмарнък и Хартс завършиха наравно 0:0.

Лидер в класирането е Селтик със 78 точки, а вторият Рейнджърс има 75.