Йоан Стоянов и Апоел (Беер Шева) са на полуфинал за Купата на Израел

Апоел (Беер Шева) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Израел, след като победи с 1:0 като гост Апоел (Петах Тиква). Българският национал Йоан Стоянов се появи като резерва в 65-ата минута, а гола отбеляза Елдер Лопес в 44-ата минута от дузпа.

Двата отбора не създадоха почти никакви чисти положения, но гостите дочакаха своя шанс и стигнаха до гол в края на първото полувреме. Той падна от дузпа, отсъдена за нарушение на Идан Веред.

През второто полувреме домакините доминираха, но не можаха да изравнят, въпреки че защитата на Апоел (БШ) не действаше никак стабилно.

Другите полуфиналисти са Макаби (Петах Тиква), Ноф Хагалил и Нетаня, който изненадващо отстрани Макаби (Хайфа) след победа с 3:1 като гост.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!