Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Мъри и Гьозтепе прегазиха отбора на Страхил Попов

Отборът на Гьозтепе, воден от българския треньор Станимир Стоилов, разби с 4:1 тима на Юмраниеспор, където се състезава Страхил Попов, в среща от 19-ия кръг на турската Първа Лига. Бившият национал бе титуляр и игра до края.

Успехът бе от голямо значение за Мъри и компания, тъй като по този начин те задържаха второто място, което дава право на директна промоция в елитната Супер Лига. Съперникът от Юмраниеспор се намира на 12-а позиция и е с четири точки над “опасната зона”.

Резултатът бе открит още в 8-ата минута от бившия защитник на ЦСКА 1948 - Елитон. Домакините от Гьозтепе съумяха да затворят полувремето с добра преднина след като в 33-ата минута 26-годишният швед Рамон Паскал - Лундквист покачи.

И второто полувреме не започна добре за гостите, като скоро след подновяването на играта в 53-ата минута Мустафа Езер си вкара автогол.

След това Страхил Попов и съотборниците му се окопитиха, като опитаха да не допуснат разгромна загуба и дори върнаха един гол в 66-ата минута бкагодарение на 21-годишния халф Угур Йълдъз.

До края беше ясно, че обрат няма как да се случи, а домакините успяха да отбележат и още един гол. Това се случи в 76-ата минута, когато нападателят Кубилай Канацъзкуш върна преднината от три попадения на своите и оформи крайния резултат.