Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Продължава лошата серия на Гройтер Фюрт и Лукас Петков

Отборът на Гройтер Фюрт продължи с лошите резултати във Втора Бундеслига на Германия. Днес "детелините" загубиха с 0:2 гостуването си на Оснабрюк от 28-ия кръг, записвайки по този начин пети мач без победа на сметката си.

Лукас Петков водеше атаката на Гройтер Фюрт в този мач, партнирайки си в предни позиции с Арминдо Зийб. Българският национал записа пълни 90 минути, но не успя да намери пътя към гола, като така още няма попадение от началото на сезона.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Иначе точни за успеха на Оснабрюк бяха Ерик Енгелхард още в 3-тата минута и Кристиан Конте в 21-вата минута.

Въпреки победата Оснабрюк остава на последното 18-о място в класирането с 24 точки. Гройтер Фюрт пък на практика загуби всички шансове за завръщане в елита, като се намира на 8-ата позиция с 39 точки.