Лукас Петков влезе в края за Гройтер Фюрт при бойко реми с Шалке 04

Българският национал Лукас Петков влезе като смяна в 85-ата минута за своя Гройтер Фюрт при гостуването на Шалке 04. Срещата бе от 17-ия кръг на Втора Бундеслига и завърши при резултат 2:2. Домакините на два пъти повеждаха, но гостите и двата пъти успяваха да изравнят.

Кеке Топ откри резултата в 30-ата минута, след като получи отличен дълъг пас и от движение стреля във вратата за 1:0.

В началото на втората част гостите изравниха. В 50-ата минута Бранимир Хъргота бе изведен зад защитата, опита да прехвърли вратаря, който успя да докосне топката но при добавката шведът отблизо вкара за 1:1.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Кенан Караман отново изведе Шалке напред в 73-ата минута, вкарвайки с глава след центриране отляво на Дери Мъркин.

"Детелините" обаче отново изравниха в 77-ата минута чрез Симон Аста, който се възползва от неориентираните действия на защитата на съперника и довкара една избита от вратаря топка за крайното 2:2.

Домакините завършиха мача в намален състав, след като Мъркин получи втори жълт и червен картон в 80-ата минута.

След това реми Гройтер Фюрт е на 3-тото място в класирането с 29 точки. Шалке пък заема 13-тото място с 20 точки в актива си.