Лукас Петков игра едно полувреме при тежка загуба на Гройтер Фюрт

Българският национал Лукас Петков не успя да помогне на своя Гройтер Фюрт в домакинството на Елверсберг от 25-ия кръг на Втора Бундеслига. Халфът се появи в игра на полувремето на мястото на Керим Чалханоолу, но тимът му претърпя тежко поражение с 1:4.

Гостите поведоха чрез Пол Щок в 25-тата минута, но в Денис Сърбени изравни, макар преди това тимът му да бе останал в намален състав, след като в 49-ата минута Роберт Вагнер бе получил втори жълт и червен картон.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Елверсберг обаче се възползва от численото си предимство в края на мача и с попадения на Щок в 72-рата и 82-рата минута и на Доминик Мартинович в 87-ата минута подпечатаха успеха си за крайното 1:4.

Така Гройтер Фюрт остава на 7-ото място във временното класиране с 38 точки, като пропусна отличен шанс да се доближи до лидерите в таблицата и дори да се изравни с третия Хамбургер ШФ, който е с 41 точки. Елверсберг пък се намира на 10-ото място с 35 точки.