Зенит обърна Спартак насред Москва

Зенит победи с 2:1 като гост Спартак (Москва) в първи мач от полуфиналите за Купата на Русия. Питерци направиха обрат през второто полувреме с два гола на новото бразилско попадение Педро Енрике. Привлеченият от Коринтианс 18-годишен нападател смълча феновете на домакините и доближи отбора си до големия финал.

Спартак започна по-добре и взе преднина в 12-ата минута. Александър Соболев отклони топката към Манфред Угалде и костариканецът с плътен шут я насочи в мрежата. "Червено-белите" имаха и други положения до почивката, а за Зенит единствения опасен изстрел отправи Педро Енрике, но топката срещна гредата.

В 54-ата минута защитата на домакините не успя да изчисти топката от наказателното поле след настъпило разбъркване и тя стигна до Педро Енрике, който отбеляза дебютния си гол за Зенит. Десетина минути по-късно младокът сътвори истински шедьовър. Той проби отляво след пас на Уендел и с брилянтен удар по диагонала не остави никакви шансове на Александър Селихов. В края гредата попречи на Иван Сергеев да направи победата на гостите от Санкт Петербург по-убедителна.

В първия мач от другия полуфинал ЦСКА (Москва) се наложи с 1:0 при визитата си на Балтика. Единственото попадение беше дело на чилиеца Виктор Давила в 39-ата минута. Реваншът в столицата е на 17 април.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!