ЦСКА (Москва) оглави групата си в Купата на Русия

ЦСКА (Москва) победи с 3:1 гостуващия Оренбург и излезе начело в група "А" на турнира за Купата на Русия. Намиращият се в отлична форма от началото на сезона Фьодор Чалов отбеляза два от головете, а освен него се разписа и Антон Заболотний.

Чалов откри от дузпа в 35-ата минута, но в 37-ата Емирян Гюрлюк възстанови равенството. Турският нападател преодоля половината терен и с плътен удар по тревата не остави шансове на Владислав Тороп. Малко преди почивката Заболотний от паднало положение беше точен с глава - 2:1 за ЦСКА. Точка на спора сложи Чалов в 74-ата минута след пас на Абосбек Файзулаев.

С успеха "армейците" събраха 11 точки, колкото има и Оренбург. На трета позиция в групата е Сочи с 8 точки, а последния Факел (Воронеж) е с актив от 6 пункта.

В група "D" става все по-интересно. Динамо (Москва) спечели с 2:1 домакинството си на Пари (Нижний Новгород) и се изравни на второто място с Краснодар с по 11 точки, а лидер е Спартак (Москва) с 12. Пари (НН), който беше без Матео Стаматов, е на дъното в класирането с едва 2 точки.

Гостите изненадващо излязоха напред с попадение на Едгар Севикян в 13-ата минута, но много бързо Константин Тюкавин изравни. Победата на динамовци осигури резервата Ярослав Гладишев в добавеното време.

В група "В" Ростов победи Урал с 2:1 и излезе на втора позиция с 11 точки - една по-малко от водача Локомотив (Москва). Урал остана трети с 8 точки, а на дъното е Рубин с 4 точки.

Ростов поведе с гол на Виктор Мелехин в 45-ата минута, Гилерме Шетине изравни в 50-ата, а Николай Комличенко донесе победата на домакините в средата на второто полувреме.

Снимка: championat.com