Изиграха се пет мача от Премиър лийг, които още повече задълбочиха битките за оцеляване и за Европа

Тази вечер се изиграха нови пет мача от английската Премиър лийг. След техния край битката за оцеляване, както и тази за участие в европейските клубни турнири през следващия сезон продължават да са много заплетени.

Старт на събитията даде интригуващ мач с четири гола между Нотингам Форест и Фулъм, като отборът от града на Робин Худ изигра много силно първо полувреме и заслужено стигна до победа с 3:1. Форест има вече три точки преднина пред първия под чертата - Лутън.

Нотингам Форест отказа Фулъм за едно полувреме и се върна на победния път

Междувременно Нюкасъл направи самоубийствено равенство за амбициите си да участва в европейските клубни турнири и през следващия сезон. "Свраките" поведоха срещу Евертън, вкараха дори втори гол след това, който обаче бе отменен, а минути по-късно инкасираха попадение от дузпа и трябваше да се примирят с крайното 1:1.

Евертън се добра до точка на "Сейнт Джеймсис Парк" с дузпа в края

Кристъл Палас не успя да се окъсне от тройката на дъното и след поражение с 0:1 от Борнемут продължава да е в опасна близост до зоната на изпадащите

Борнемут с нов домакински успех, Кристъл Палас пак с празни ръце като гост

Бърнли продължи да затъва и не успя да победи Уулвърхамптън. Момчетата на Венсан Компани вкараха гол две минути преди края на редовното време, но той бе отменен и останаха с две точки по-малко.

Бърнли изпусна Уулвс у дома и се отдалечи от спасителния бряг

Тотнъм от своя страна направи ужасяваща грешка в преследването на четвъртото място, правейки равенство 1:1 в гостуването си на Уест Хам, което отдалечи момчетата на Анге Постекоглу на две точки от Астън Вила. "Чуковете" пък все още са в борбата за Европа.