Тотнъм се издъни в лондонско дерби и зарадва Астън Вила

Отборът на Тотнъм направи нова грешка в битката за топ 4 след равенство 1:1 срещу тима на Уест Хам в среща от 31-вия кръг на английската Премиър лийг. Така “шпорите” останаха на две точки от последното място, даващо право на участие в Шампионската лига, докато “чуковете” все още са в борбата за европейските квоти.

Голът за гостите отбеляза Бренън Джонсън (5’), докато носителите на “Лигата на конференциите” изравниха чрез Курт Зума (19’).

Цяло чудо бе, че домакините не поведоха в самото начало на двубоя след безобразна грешка в отбрана на "шпорите", която доведе до изстрел от границата на малката пеналтерия, но Джаръд Боул нацели топката по ужасяващо посредствен начин и я прати от близко разстояние в аут.

За сметка на това гостите бяха толкова милостиви със своя съперник и когато Бренън Джонсън остана очи в очи с опразнената врата не се поколеба да открие резултата.

Комедията от грешки в двете защити продължи и четвърт час след началото "чуковете" се възползваха до край при немарливото построяване на отбраната на Тотнъм при изпълнението на корнер и за Зума се оказа детска шега да изравни.

След почивката фрапиращо лошо изнасяне доведе до неориентирани действия на гостите пред тяхната пеналтерия и Антонио нанесе могъщ изстрел от средна дистанция, но този път стражът Викарио се справи блестящо. Отново Антонио няколко миути по-късно засече центриране с глава, като този път и самият Викарио не бе достатъчно убедителен, изпускайки топката.

Натискът на "чуковете" продължи и Лукас Пакета също пропусна възможността да запише името си сред голмайсторите, обръщайки се изящно и стреляйки силно отвъд наказателното поле. След това и Антонио пропусна много изгодна ситуация, когато остана очи в очи с Викарио.

Дестини Удоджи пък отправи един от малкото удари през второто полувреме за "шпорите".

Така момчетата на Анге Постекоглу отново се провалиха, след като се върнаха на победния път в миналия кръг срещу Лутън, докато "чуковете" не можаха да спечелят в четвърти пореден мач на "острова".