Евертън се добра до точка на "Сейнт Джеймсис Парк" с дузпа в края

Отборите на Нюкасъл и Евертън не успяха да излъчат победител в мача помежду си от 30-ия кръг на Премиър лийг. Сблъсъкът на "Сейнт Джеймсис Парк" завърши при резултат 1:1, след като домакините поведоха чрез Александър Исак в 15-ата минута, но гостите изравниха в 88-ата минута от дузпа, реализирана от Доминик Калвърт-Люин.

Нюкасъл поведе в резултата в 15-ата минута. Харви Барнс изведе Александър Исак отляво, който овладя топката финтира двама играчи на съперника и отбеляза за 1:0.

В 58-ата минута домакините можеха да удвоят, но попадение на Дан Бърн бе отменено заради засада.

Късметът обаче се усмиха на Евертън в края. В 84-тата минута Пол Дъмет задържа Ашли Йънг в наказателното поле и след разглеждане с ВАР бе отсъдена дузпа за гостите. Доминик Калвърт-Люин изпълни наказателния удар и бе точен за 1:1.

След това равенство Нюкасъл остава на 8-ото място в класирането с актив от 44 точки. Евертън пък е на 16-ата позиция с 26 точки.