Страхотен обрат за Байер срещу Карабах, Рома и Аталанта също напред в Лига Европа

Завършиха всички осем двубоя от реваншите в 1/8-финалите в Лига Европа. По-рано тази вечер бяха изиграни четири срещи, в които класиране в следващата фаза си осигуриха Милан, Марсилия, Бенфика и Уест Хам, а в късните срещи Рома, Байер (Леверкузен), Ливърпул и Аталанта също си подсигуриха участие в следващата фаза.

Милан, който спечели и първата среща, затвърди превъзходството си и надделя с 3:1 и като гост над Славия (Прага).

Милан отново победи Славия (Прага) с помощта на червен картон

Уест Хам пък разби Фрайбург с 5:0 и също си гарантира място на четвъртфиналите в турнира.

Уест Хам отново е на четвъртфинал в Европа

Виляреал направи каквото можа и спечели с 3:1 срещу Марсилия, но не успя да се възстанови от тежкото поражение с 4:0 във Франция преди седмица и отпадна.

Виляреал помечта, но в крайна сметка Марсилия ликува

Бенфика надделя с минималното 1:0 като гост на Рейнджърс в Шотландия и също се класира за четвъртфиналите, след като двата тима бяха завършили наравно 2:2 преди седмица.

Бенфика се справи с предизвикателството Рейнджърс

Ливърпул разби с 6:1 Спарта (Прага), след като вкара пет попадения на този съперник преди седмица.

Ливърпул изнесе втора лекция на Спарта с много голове

Може би най-интересният двубой за вечерта бе в Германия, където Байер (Леверкузен) поднесе поредната сериозна драма, но в крайна сметка постигна пълен обрат от 0:2 до 3:2 и също достигна до четвъртфиналите в Лига Европа.

Байер отново трябваше да обръща от два гола пасив, Шик с голове в добавеното време

Аталанта също трябваше да прави пълен обрат срещу Спортинг (Лисабон), за да си подсигури преминаване напред в турнира.

Аталанта се нуждаеше от обрат, за да елиминира Спортинг

Брайтън пък спечели с минималното 1:0 срещу Рома, но това не бе достатъчно след тежкото поражение, което понесе преди седмица от "вълците" в Рим.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!