Луд мач в Разград, Лудогорец още не е шампион

Виляреал помечта, но в крайна сметка Марсилия ликува

Виляреал положи много усилия и не бе толкова далеч от това да поднесе една от големите изненади в турнира, успявайки да отстрани Марсилия. Все пак това не се случи и “жълтата подводни” се прости с Лига Европа, макар че надделя с 3:1 над Марсилия в днешната вечер. Французите обаче бяха спечелили със солидното 4:0 преди седмица, което ги прати на четвъртфиналите. Етиен Капу (32’), Александър Сьорлот (54’) и Йерсон Москера (85’) доведоха срещата само на попадение от продълженията, но Жонатан Клос (90’) вкара за тима от Прованс и сложи точка на спора.

Марсилия разби Виляреал

Очаквано тимът на Марселино започна много активно срещата и създадоха няколко положения в първия половин час. Все пак те успяха да поведат в 32-ата минута, когато Кико центрира малко балонно в наказателното поле, но там Етиен Капу успя да засече с глава и да открие резултата. Ситуацията бе прегледана впоследствие и с ВАР, но голът остана. Играчите на Виляреал стигнаха до удвояване на своята преднина десетина минути след началото на втората част чрез красиво попадение на Александър Сьорлот. Първоначално съдията Ищван Ковач отмени попадението поради засада, но отново след намеса на ВАР голът бе зачетен.

Така се стигна до последните минути на двубоя, когато домакините успяха да стигнат до третото си попадение в мача чрез Жонатан Москера, който се възползва от подаване на Алекс Баена и реализира с глава. Така футболистите на Марселино възродиха надеждите си, че с още едно попадение до края на редовното време ще могат да вкарат мача в продължения. Тези крехки мечти обаче бяха прекършени в добавеното време на срещата, когато Пиер-Емерик Обамеянг демонстрира отличния си поглед, намирайки Джонатан Клаус, а той вкара за 3:1 и сложи точка.

Така Марсилия се класира за следващата фаза и ще очаква да научи своя противник на четвъртфиналите в Лига Европа.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages