Бенфика се справи с предизвикателството Рейнджърс

Бенфика успя да спечели с 1:0 гостуването си на Рейнджърс и се класира за четвъртфиналите на Лига Европа. Попадението на Рафа Силва в 66-ата минута се оказа достатъчно, тъй като първата среща бе завършила 2:2.

Шотландците се представиха отлично в първия мач и очакванията на "Айброкс" бяха големи. Двубоят се превърна в страхотна битка под дъжда в Глазгоу, но домакините трудно стигаха до положения. Анхел Ди Мария пропусна една добра възможност. Аржентинецът обаче бе в основата на почти всичко опасно пред вратата на Рейнджърс.

В средата на второто полувреме Ди Мария отклони топката към Силва при отлична контраатака на гостите и той откри резултата. Първоначалто попадението не бе зачетено поради съмнения за засада, но след разглеждане с ВАР голът бе признат. Рейнджърс не успя да направи сериозен натиск до края в опитите си да върне попадението.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago