Милан отново победи Славия (Прага) с помощта на червен картон

Отборът на Милан безпроблемно се класира за 1/4-финалната фаза на Лига Европа, след като записа успех с 3:1 като гост на Славия (Прага). Така “росонерите” спечелиха 1/8-финалния си сблъсък с чехите с общ резултат 7:3. Тази вечер головете за “Дявола” отбелязаха Кристиан Пулишич (33'), Рубен Лофтъс-Чийк (36') и Рафаел Леао (45+6'), а почетното попадение за домакините беше дело на резервата Матей Юрашек (84'). Подобно на победата му с 4:2 преди седмица, и в този двубой задачата на миланския гранд беше улеснена след директен червен картон на противниковия капитан Томаш Холеш (20').

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Стефано Пиоли предприе три промени в стартовия си състав спрямо първия мач на "Джузепе Меаца” миналата седмица. В защита този път играеха капитанът Давиде Калабрия и Фикайо Томори вместо наказания Алесандро Флоренци и Симон Кяер. В халфовата линия шанс за изява получи Юнус Муса за сметка на Тижани Райндерс. Оливие Жиру отново беше на върха на атаката. Домакините също бяха подредени в 4-2-3-1 с Моймир Хитил като централен нападател.

Мачът започна притеснително за гостите, тъй като в първите минути на техния вратар Майк Менян два пъти му беше оказвана медицинска помощ заради проблеми в десния крак след сблъсък с противниковия защитник Томаш Вълчек. Въпреки това стражът остана на терена. Така се стигна до 14-ата минута, когато на Менян му се наложи да спаси с контузения си крак шут на Хитил. Четири минути по-късно Холеш извърши грубо нарушение срещу Калабрия и след преглед с ВАР главният съдия му показа директен червен картон. Междувременно, Менян се предаде и така беше принудително заменен от Марко Спортиело.

Очаквано последва натиск на “росонерите” в следващите минути. В 28-ата Пулишич излезе сам срещу Индрих Станек, но вратарят отрази неговия удар. Само две по-късно Леао се опита да прокара топката между краката на стража, който обаче успя да я избие в корнер. Малко след това Томори стреля неточно с глава.

Неизбежното се случи в 33-тата минута, когато гостите все пак поведоха в резултата. След комбинация между Ернандес и Леао португалецът пусна топката към Пулишич, който финтира Ондрей Змръзли и се разписа с шут по земя. Само три минути по-късно последва нова комбинация между Ернандес и Леао, като този път Ернандес асистира на Лофтъс-Чийк, който беше точен с удар отблизо.

В началото на добавеното време от 8 минути Леао се отчете с пропуск, но в шестата именно крилото увеличи аванса на гостите с чудесен изстрел от извън наказателното поле.

Втората част стартира с приспивно темпо, като чак след 60-ата минута се стигна до пропуски на Лофтъс-Чийк, Жиру и Матео Габия за гостите, както и на резервата Михал Томич за чехите. Някъде по това време имаше кратко прекъсване на играта, тъй като фенове на домакините замеряха терена с предмети при корнер в полза на “росонерите”. Все пак в 84-тата минута тимът от Прага вкара почетно попадение след чудесен шут от границата на наказателното поле на влезлия от пейката Юрашек.

Този гол въобще не се оказа достатъчен за Славия и така Милан чака да узнае следващия си съперник по време на предстоящия жребий в турнира, който е в петък.

СЛАВИЯ (ПРАГА) - МИЛАН 1:3

0:1 Пулишич (33')

0:2 Лофтъс-Чийк (36')

0:3 Леао (45+6')

1:3 Юрашек (84')

Славия (Прага): Станек, Вълчек, Огбу, Зима, Змръзли, Холеш, Дорли, Доудера, Провод, Валем, Хитил

Милан: Менян, Калабрия, Томори, Габия, Ернандес, Адли, Муса, Пулишич, Лофтъс-Чийк, Леао, Жиру

Снимки: Imago