Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

Монпелие се измъкна от тройката на дъното след успех срещу затъващия Ница

Отборът на Монпелие записа важна победа с 2:1 срещу тима на Ница в среща от 25-ия кръг на френската Лига 1. Успехът изведе момчетата на Мишел Дер Закарян от зоната на изпадащите, докато възпитаниците на Франческо Фариоли не успяха да се изкачат в топ 4 на класирането преди да се изиграят останалите мачове от кръга.

Всички голове паднаха през първото полувреме, като още в 10-ата минута Жан-Клер Тобидо си отбеляза злощастен автогол в 10-ата минута. Домакините съумяха да се върнат доста бързо и още в 12-ата минута Жереми Бога изравни. Те обаче не се възползваха от психологическото предимство, което придобиха и инкасираха дузпа, която бе реализирана от Тежи Савание в 42-рата минута.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Това бе четвърта загуба в последните шест мача за състава на Ница, като единствените два сблъсъка в точи период, които не бяха загубени, зашървшиха с равенства. Съперникът от Монпелие пък спечели като гост за първи път през календарната 2024 г.