Balkan Grand Prix 6

Възходът на Лион продължи и срещу Ница

Възходът на Лион в последните месеци продължава с пълна сила. Тази вечер "хлапетата" удариха и втория в класирането тим на Ница. Домакините на "Групама Стейдиъм" се наложиха с 1:0 с гол на Орел Мангала, записвайки трети пореден успех в първенството и общо четвърти във всички турнири.

В началото гостите диктуваха събитията на терена и дори удариха греда.

Лион обаче търпеливо изчака своя шанс и нанесе своя удар в 22-рата минута. Ърнест Нуама бе изведен в наказателното поле и върна към Орел Мангала, който от точката на дузпата прати топката в мрежата за 1:0.

След това и двата тима имаха своите положения, а в края на мача Антони Лопеш с две чудесни намеси опази резултата непроменен и попречи да се стигне до изравняване.

Така Лион се поздрави с успеха и събра актив от 25 точки, като излезе на 11-тото място в класирането. Ница остава на 2-рата позиция с 39 точки, но вече всички надежди да се доближи до лидера ПСЖ се изпариха. Шампионите са далеч напред с 50 точки и мач по-малко.