Любомир Киров: Нямаме цел за първо място в редовния сезон – ако го извоюваме, супер

Рилски спортист победи с 80:78 Черноморец в мач от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига, а ето как коментира успеха старши треньорът на тима от Самоков Любомир Киров.

„Характер, само характер – това е думата, която е водеща при това връщане, нищо повече. Не започнахме добре мача днес, загубихме борбата в нападение през първото полувреме, те имаха 10. След това обаче взехме мерки през второто и завършихме с общо 19, така че това много помогна на нашия отбор. Второто полувреме играхме и много добра защита. Първото определено го проспахме. Черноморец неслучайно е първи в класирането. Те са добър отбор, независимо, че им липсва Христо Захариев, те имат достатъчно класа, за да играят по този начин.

Ние не играхме толкова лошо и през първото полувреме, просто не успяха да ни влязат шутовете. През второто работата, която направихме през паузата, като физическа подготовка, даде резултат. Накрая бяхме свежи и успяхме да отбележим тези стрелби.

Рилски спортист излъга Черноморец в драматичен мач

Ние имаме голяма ротация, обаче днес, като завъртяхме, нещата малко не се получиха много добре. Ще играят тези, които показват на терена. Ротацията е предимство, разбира се, но ако я използваме по най-добрия начин, независимо кой е титуляр и кой започва от пейката. За мен няма значение. Всеки трябва да се доказва, че е в Рилски спортист и че трябва да играе на терена.

Чавдар Костов: Джон беше ключов фактор в развитието на мача

Аз го казвам от началото – Рилски има цел да играе здраво, отборен баскетбол и независимо какво се случва, да завърши сезона като отбор. Нямаме цел за първо място в редовния сезон – ако го извоюваме, супер.", заяви Киров.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!