Алекс Уандие: Представихме се добре дори с късата ротация

Черноморец отстъпи със 78:80 на Рилски спортист в мач от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига, а ето как коментира загубата баскетболистът на "акулите" Алекс Уандие.

„Първото полувреме, в последните 3 минути имаше спад, в който спряхме да играем. Мисля, че те ни направиха разлика 12-0. Взимаха ни борби в нападение, лесни кошове, но все още водихме с 5 точки, така че въобще не сме се притеснили. Второто полувреме започнахме добре. Отново имахме няколко ситуации, в които не взехме борбата в защита, което ни костваше лесни кошове за тях отново. Общо взето това е.

Рилски спортист излъга Черноморец в драматичен мач

На няколко пъти взехме добри решения. Накрая последната я подадох в аута, Общо взето, Травис пробива и греши, аз подавам в аут-а. Някакви такива решения, които можем да ги елиминираме и ще контролираме мача. Другото, което е – за пореден път не можем да си вкараме фауловете. Не мога да обясня каква е причината. Явно това е нашият проблем. Падаме с 2 точки, ако си вкараме половината от тези фаулове, които сме изпуснали, щяхме да бием. Това е до фокус.

Васил Евтимов: Ще им напомня как един баскетболист трябва да се бори

Аз съм доволен, защото мисля, че добре се представихме дори с късата ротация. Все пак Рилски е добър отбор с 11 човека. Всеки влиза и играе свеж. Поздравления за тях.“, завърши Уандие.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!