Васил Евтимов: Ще им напомня как един баскетболист трябва да се бори

Черноморец отстъпи със 78:80 на Рилски спортист в мач от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига, а ето как старши треньорът на "акулите" Васил Евтимов коментира поражението в Самоков.

„През последните четири минути на втората част спряхме да играем. Ние им позволихме те да ни направят серия 12:0. Почваме третата част, казах им в съблекалнята, че най-важното нещо сега е разликата да стане двуцифрена, а не да се намали, а какво стана – 8:3. Това са седем минути, в които ни правят серия от 20:3. Това е недопустимо! Когато играеш като гост на втория най-добър отбор в България, ти нямаш право по този начин да се отнасяш спрямо мача. Хубавото е, че от четирите загуби, които имаме, три са с 2 точки разлика. Рано или късно тези мачове ще дойдат в наша полза и съм почти убеден, че това ще стане в правилния момент.

Мачът вървеше хикс. Ние играхме по-добре през първите 15 минути, след това изиграхме едни много лоши 7, в които им позволихме да се върнат. Оттам нататък играехме кош за кош. За втори пореден мач в тази зала имаме топката в наши ръце с шанс да спечелим. Травис не успя два пъти да вкара, третият път ще го направи.

Рилски спортист излъга Черноморец в драматичен мач

Относно борбите ще сложа ластици на коша в залата, някои от тях още не са наясно, но правил съм го и преди. Като сложа четири ластика на ринга, ще им покажа как да се борят. Ники Георгиев има 0 борби, Шон Смит има 1 през второто полувреме, това е несериозно и непрофесионално от тяхна страна. Не може, когато си най-добрият отбор в България и водиш при борбите, да ти взимат близо 20 борби в нападение, това е недопустимо, но сега ще им припомня един стар метод, както аз съм станал много добър борец, когато бях играч. Ще им напомня как един баскетболист трябва да се бори.

Алекс Уандие: Представихме се добре дори с късата ротация

Те не са ни доминирали или да са ни били с 20. Първият мач спечелихме с 9 в нашата зала, два пъти падаме с 2 в Самоков. Христо Захариев не игра днес, Тони Троша не игра, а те втори мач са с пълен състав срещу нас, ние и в първия не бяхме. Но колелото се върти и рано или късно този шанс ще падне на наша страна, не се притеснявам. Загубата не е драматична, продължаваме да сме първи в лигата. Отсега нататък искаме да си вземем мачовете вкъщи и 2-3 навън.", заяви Евтимов.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!