Фиорентина отново не победи Емполи и осигури рекорд за Давиде Никола

Отборите на Емполи и Фиорентина завършиха наравно 1:1 на „Карло Кастелани“ в тосканското дерби от 25-ия кръг на Серия "А".

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Така „виолетовите“ не успяха да победят местния си съперник в четвърта поредна среща помежду им. От друга страна, Давиде Никола стана първият наставник в историята на „адзурите“, който няма нито една загуба в първите си пет мача начело на отбора – две победи и три равенства.

Тимът от Флоренция поведе в 29-ата минута, когато Лукас Белтран се разписа с диагонален шут по земя. В 43-тата минута пък топката се отклони от близката греда при удар с глава на Лукас Мартинес Куарта след центриране от фал. За сметка на това домакините успяха да избегнат поражението, благодарение на гол от дузпа на Мбайе Нианг след нарушение на Давиде Фараони срещу Матео Канчелиери. Така нападателят се превърна в единствения футболист на Емполи с голове в първите си два мача за отбора в ерата на трите точки (от сезон 1994/95 насам), след като се разписа от дузпа и в миналия кръг.

След този мач Фиорентина е на седмото място в класирането с актив от 38 точки, докато Емполи е на 16-ата позиция с 22 спечелени пункта.

Снимки: Imago