Отборът на Стивън Петков с 10-и пореден мач без загуба

Академико (Визеу) и Оливейрензе направиха зрелищно 2:2 в среща от 22-ия кръг на Лига Португал 2. Българският нападател на домакините Стивън Петков влезе като резерва в 71-ата минута.

След нулево първо полувреме, Академико остана с човек по-малко още в 47-ата минута заради директен червен картон на Андре Филипе Лопеш Алмейда. Гостите веднага се възползваха и поведоха с гол на Джон Келечи, но в ответната атака Андре Кловиш изравни. Шурле (66') отново даде преднина на Оливейрензе, а в последните секунди Кловиш донесе равенството на Академико.

Това беше десети пореден мач без загуба за тима на Стивън Петков, който заема 7-о място в калсирането с 31 точки. Лидер във второто ниво на португалския футбол е Санта Клара с 49 точки, следван от АВС с 43. Трети и четвърти са Маритимо на Преслав Боруков и Насионал с по 40 точки.

В следващия кръг Академико ще гостува на Фейрензе.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!