Стивън Петков не влезе при важна победа на Академико

Стивън Петков не игра за Академико (Визеу), който победи с 3:1 гостуващия Ош Беленензеш в среща от 12-ия кръг на Лига Португал 2. Българският нападател остана на пейката. Във всеки от предишните 4 мача на тима си той влизаше като резерва, но днес изгледа двубоя отстрани.

Автогол на Тиаго Мансо в 5-ата минута и попадение на Андре Кловиш в 14-ата осигуриха солидна преднина на Академико. Ситуацията на гостите се усложни още повече след червения картон на Руи Корея в края на полувремето. Кловиш беше точен още веднъж в 69-ата минута и реши всичко в полза на домакините, преди Мухамаду Кейта да оформи крайния резултат.

Победата изкачи Академико с 4 места до 12-ата позиция във временното класиране. Ош Беленензеш остана в зоната на изпадащите.

Начело в подреждането са Насионал (Мадейра) и Санта Клара с по 23 точки.