Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Стивън Петков и Академико се смъкнаха в зоната на изпадащите

Академико (Визеу) отстъпи с 0:1 на Пасош Ферейра в последен мач от 9-ия кръг на португалската Лига 2 и се озова на 16-о място в класирането. Българският нападател Стивън Петков се появи като резерва в 68-ата минута, но не успя да помогна на тима си да избегне загубата. Академико е без победа в 4 поредни мача и има 8 точки, изпреварвайки единствено Ош Беленензеш и Вилавердензе.

Попадението за Пасош Ферейра отбеляза Педро Ганшаш в 18-ата минута след асистенция на Мачой Джало. Домакините действаха по-прагматично и вече са 10-и в класирането с 13 точки.

Лидер в подреждането е АВС с 22 точки, пред Насионал и Санта Клара с по 16.

В следващия кръг Академико ще е домакин на Бенфика Б.