Стивън Петков игра четвърт час при равенство на Академико

Академико (Визеу) и Насионал направиха равенство 1:1 в среща от 8-ия кръг на Лига Португал 2. Българският нападател Стивън Петков влезе като резерва за домакините. Той замени голмайстора Фамана Кизера в 75-ата минута.

Гостите от остров Мадейра откриха резултата с попадение на Хесус Диас в 14-ата минута, а в 38-ата Кизера изравни. Малко преди края на редовното време Самба Коне от Академико получи червен картон.

Отборът на Стивън Петков няма победа в 5 поредни мача и се намира непосредствено над зоната на изпадащите 8 точки. Начело е АВС с 22 точки, следван от Маритимо, Санта Клара и Насионал с по 16.