възможно ли е съдийски грешки да опредeлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

АПОЕЛ взе дербито с Анортозис и дърпа на върха, Костадинов с нов силен мач

АПОЕЛ (Никозия) спечели дербито на 18-ия кръг в кипърското първенство, след като победи Анортозис на стадион ГСП с 1:0 и дръпна в класирането на пет точки пред днешния си съперник. АПОЕЛ има 42 точки, а Анортозис е на 2-а позиция с 37.

Единственото попадение вкара Антонио Мендес-Томане в 89-ата минута. Голмайсторът реализира с добавка след удар на Йоргос Ефрем и спасяване на Арболеда.

Веднага след гола страстите се разгорещиха. Публиката на домакините хвърли метална кутия на терена. Съдията на срещата Кристофер Мадс Кристоферсен от Норвегия се прибра в съблекалнята, а с него си тръгнаха и играчите на Анортозис. Домакините от АПОЕЛ останаха на терена в следващите 8 минути, след които срещата беше подновена.

Българският полузащитник Георги Костадинов отново се представи на много високо ниво и записа пълни 90 минути.

Още в 6-ата минута той пострада, след като се сблъска за висока топка с Техера. Съдията спря играта за 3 минути, за да бъде оказана помощ.