Очаквайте в 11:00 БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Ангола подчини Буркина Фасо в спора за първото място

Ангола победи с 2:0 Буркина Фасо в последния си мач от група "D" на Купата на африканските нации. По този начин отборът на Педро Гонсалвеш завърши на върха в крайното класирането с актив от 7 точки. Попаденията реализираха Мабулулу в 36-ата минута и резервата Зини в 90-ата.

Загубата не беше фатална за Буркина Фасо. Тимът на Юбер Велю остана втори в подреждането с 4 точки и също продължава към директните елиминации.

Ангола игра прибрано и разчиташе основно на контраатаки. Бертран Траоре пропусна от добра позиция за Буркина Фасо в 25-ата минута. В 36-ата Фреди центрира от статично положение и Мабулулу засече топката с глава в мрежата. Това беше втори гол за 34-годишния нападател на Ангола в турнира, след като той се разписа и срещу Алжир при равенството 1:1 на старта.

В края на полувремето бранител на Ангола за малко да си вкара автогол след опит да изчисти центриране от левия фланг. Втораат част премина при тотално надмощие на Буркина Фасо, но неточните удари на нападателите в бяло следваха един след друг. В продължението на двубоя Ерве Кофи отрази силен шут на резервата Жереми Бела, но при добавката Зини подсигури победата на Ангола.