Алжир отново разочарова, но се спаси от загуба в 95-ата минута

Алжир записа второ поредно равенство с Група D на Купата на Африка, след като завърши 2:2 с Буркина Фасо. „Жребците“ поведоха в добавеното време на първата част, когато Мохамед Конате засече по изключителен начин с глава центриране на Тапсоба. В 51-вата минута Багдад Бунеджа изравни с удар отблизо след поредица от рикошети в наказателното поле на Буркина Фасо. В 69-ата минута обаче главният съдия отсъди дузпа в полза на „жребците“, след като получи сигнал от ВАР за нарушение на Аит-Нури. Бертран Траоре бе точен от бялата точка, носейки за втори път аванс на Буркина Фасо. Алжир все пак се спаси от загубата в петата минута на добавеното време, когато Бунеджа засече с глава центриране от корнер на Унас.

Алжир, който е със статута на един от фаворитите на турнира, остава само с две точка след първите си два мача. В първия си мач от групата „пустинните лисици“ направиха 1:1 с Ангола. Рияд Марез и компания в момента са на второ място, а в последния кръг излизат срещу аутсайдера Мавритания, срещу който ще търсят задължителна победа.

Алжир на практика няма победа за Купата на Африка от 2019 година, когато спечели трофея. Северноафриканците са вече в серия от пет мача без победа в турнира.

Буркина Фасо е все по-близо до 1/8-финалите.