Ангола надви Мавритания в петголово шоу с красиви попадения

Ангола постигна изключително ценна победа над Мавритания с 3:2 във втори мач за двата тима от група “D” на Купата на африканските нации. За анголците се разписаха Желсон (30’, 50’) и Жилберто (53’), а точни за Мавритания бяха Амар Сиди Буна (43’) и Абубакари Койта (58’), като почти всички попадения бяха много красиви. За Ангола цял мач изигра бившият халф на Лудогорец Мануел Шоу.

Първият шанс в мача се откри пред Мабулулу от Ангола, който от добра позиция стреля, но вратарят на Мавритания Бабакар Ниасе успя да избие. Все пак анголците съумяха да излязат напред след половин час игра. След центриране от корнер Джонатан Мананга успя да се пребори и да отклони топката към Желсон, който с акробатичен удар я прати в мрежата - 0:1. Две минути преди края на редовното време обаче Мавритания обаче успя да изравни резултата. Амар Сиди Буна направи страхотен индивидуален рейд, премина няколко защитници на Ангола и със страхотен шут с левия крак направи 1:1. Така завърши и първата част.

Второто полувреме започна с две бързи попадения за Ангола. Първо в 52-рата минута Желсон пое топката, напредна през защитата на Мавритания и с чудесен прехвърлящ удар реализира втория си гол в мача - 1:2. В следващата минута анголците вкараха и трети гол след шут на Жилберто, който се пребори за топката и стреля, а топката рикошира в защитник и подлъга Ниасе. Maвританците все пак не се предадоха и успяха да върнат едно попадение в 58-ата минута. Абубакари Койта се възползва от оставеното му свободно пространство и със страхотен далечен шут намали резултата на 2:3. Вкаралият два гола гола дотук Желсон имаше отличнн шансове да запише хеттрик, но първо ударът му от добра позиция премина на сантиметри от гредата, а в 73-тата минута шутът му бе спасен от Ниасе. До края на срещата повече голове не последваха.

Така Ангола вече е с 4 точки и е начело в групата, с равни точки с Буркина Фасо, като именно двата отбора ще се изправят един срещу друг в последния мач за тях от груповата фаза. Мавритания пък записа втора загуба и няма шансове да продължи напред, като ще играе за своята чест срещу Алжир.