Победата се изплъзна от ръцете на Виляреал срещу Майорка

Отборите на Виляреал и Майорка завършиха наравно 1:1 на „Естадио де ла Серамика“ в мача помежду си от 21-ия кръг на Ла Лига.

Домакините бяха по-настоятелни през първото полувреме, като усилията им се отплатиха точно преди почивката, когато при центриране на Алехандро Баена, Александър Сьорлот стреля отблизо с воле, а Предраг Райкович не успя да предотврати неговия гол. През втората част балеарците заиграха по-смело и изчакаха своя момент, който дойде в добавеното време на срещата, когато Марлон Морланес центрира в наказателното поле, където появилият се малко преди това на терена Хави Ябрес се разписа със страхотно воле, с което донесе ремито в двубоя. „Жълтата подводница“ пък няма да може да разчита на резервния си вратар Хосе Рейна в своя следващ мач, тъй като в 62-рата минута той беше изгонен от скамейката на тима с директен червен картон.

Така двата тима останаха съседи в класирането с по 20 точки, като Майорка е 14-и, а Виляреал е 15-и заради по-лошата си голова разлика.

Снимки: Imago