Падението на Виляреал продължава с пълна сила

Кошмарните резултати на Виляреал се увеличиха след тежко поражение с 0:3 при гостуването на Лас Палмас в двубой от 20-ия кръг на Ла Лига. Това е пета загуба за тима в последните седем двубоя във всички надпревари и идва дни след срамното отпадане от аматьорския Унионистас в турнира за Купата на Испания.

Кириан Родригес изведе домакините напред още в 8-ата минута с удар под гредата, който се оказа неспасяем за Филип Йоргенсен.

Виляреал нямаше късмет да изравни в 35-ата, когато изстрел на Даниел Парехо от фал се отби в напречната греда.

Седем минути след паузата защитата на “жълтата подводница” не успя да опази Хуанма Херцог, който с глава отблизо покачи на 2:0.

В 63-тата, с второто си попадение за деня, Родригес довърши гостите с точен удар за 3:0.

Виляреал, който преди по-малко от две години беше на полуфинал в Шампионската лига, е близо до изпадащите и засега е с втората най-слаба защита в шампионата.

С този успех пък Лас Палмас прекъсна серия от три загуби и не е далеч от топ 6.

Снимки: Imago