Ди Мария поведе Бенфика за успех над Боавища

Бенфика постигна четвърта поредна победа в португалската Примейра лига, побеждавайки с минималното 2:0 Боавища в домакинството си от 18-ия кръг. Героят за "лисабонските орли" бе ветеранът Анхел ди Мария, който отбеляза първия гол в 61-вата минута, а след това асистира и за второто попадение в 94-тата минута на Маркуш Леонардо.

Всъщност Ди Мария можеше да открие резултата още в 47-ата минута, когато прати топката във вратата отблизо, но голът му не бе зачетен заради засада.

В 61-вата минута аржентинецът центрира остро по посока на вратата, няколко футболисти се разминаха с топката, която се озова в мрежата за 1:0.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В добавеното време домакините на "Луш" подпечатаха успеха си с втори гол. Ди Мария получи пас зад защитата и отклони към Леонардо, който отблизо засече във вратата за крайното 2:0.

С тази победа Бенфика събра актив от 45 точки и се доближи само на 1 зад лидера Спортинг, като в същото време се откъсна пред преследвача си Порто, който е на 3-тото място с 38 точки и мач по-малко. Боавища пък заема 9-ата позиция с 20 точки.