Иран се смили над Хонг Конг, но все пак се класира за осминафиналите на Купата на Азия

Един от големите фаворити за спечелването на Купата на Азия - Иран, се класира за осминафиналите на турнира, след като записа пестелива победа с 1:0 срещу пълния аутсайдер Хонг Конг на “Халифа Интернешънъл Стейдиъм” във втория им мач от група С.

Макар и да не показаха най-добрата си игра, “персийците” доминираха през целия двубой. В 22-рата минута Шахриар Моганлу можеше да открие резултата в тяхна полза, но при удара му с глава топката срещна близката греда. Само две минути по-късно обаче неговият съотборник Мехди Гайеди се разписа с шут по земя след асистенция на Милад Мохамади. Това се оказа и единственото попадение в двубоя, чието второ полувреме премина почти без голови положения.

Така Иран запази първата си позиция в групата с актив от 6 точки, а Хонг Конг остава на дъното без актив. Втори е ОАЕ с 4 пункта, а третият Палестина е с 1 точка.

Снимки: Gettyimages