Две дузпи улесниха ОАЕ да не допусне гаф срещу аутсайдера Хонконг

Обединените арабски емирства очаквано стартираха участието си на Купата на Азия с победа над аутсайдера Хонконг. Тимът от Залива се наложи с 3:1 в среща от група “С”, в която са още Иран и Палестина.

Футболистите на Пауло Бенто вкараха две дузпи, а имаше възможност да им бъде отсъдена още една, но съдията прецени, че няма условия за такава, независимо че от ВАР го повикаха да изгледа повторение на спорното положение.

Султан Адил реализира първия наказателен удар в 34-тата, с което ОАЕ поведе с 1:0. После противникът изравни чрез Сиу Куан Чан в 49-ата, но Зайед Султан набързо възстанови преднината на фаворита в 52-рата. В последните секунди Ал Гасани превърне в гол и втората дузпа за крайното 3:1.

За Хонконг това беше първи мач в турнира от 55 години насам, като тимът продължава изобщо да няма успех в надпреварата. Този път отборът имаше само около 3 минути слава през второто полувреме, в които задържа 1:1, преди съперникът отново да поведе. Като цяло обаче съставът се представи силно.

В последните секунди Хонконг реализира още веднъж, но попадението на Майкъл Удеболозор не беше зачетено заради игра с ръка.